پنجشنبه 10 آذر 1401

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات اخراج ۶۰۰۰ کارمند توسط هیولت پاکارد

 
 

چهارشنبه 2 آذر 1401

اخراج ۶۰۰۰ کارمند توسط هیولت پاکارد

 
 

شرکت هیولت پاکارد (HP Inc) به دنبال کاهش تقاضا برای رایانه‌های شخصی و افت سود این شرکت، حداکثر ۶۰۰۰ موقعیت شغلی را ظرف سه سال آینده حذف خواهد کرد.

هیولت پاکارد در بیانیه‌ای اعلام کرد درآمد ناخالص این شرکت در سال مالی منتهی به اکتبر ۲۰۲۳، سه دلار و۲۰ سنت تا سه دلار و ۶۰ سنت به ازای هر سهم خواهد بود. تحلیلگران به طور متوسط درآمد این شرکت را سه دلار و ۶۱ سنت به ازای هر سهم پیش بینی کرده اند. جریان نقدی آزاد حدود ۳.۲۵ میلیارد دلار خواهد بود که کمتر از برآوردهاست.
انریکه لورس، مدیرعامل هیولت پاکارد در مصاحبه‌ای گفت: در این پیش بینی، کاهش ۱۰ درصدی فروش رایانه در این سال مالی فرض گرفته شده است. هیولت پاکارد که عمده درآمدش از فروش رایانه است، با رکود تقاضا برای رایانه شخصی روبرو شده است. این رکود با تقاضای کمتر برای محصولات مصرفی آغاز شد و اکنون به مشتریان تجاری گسترش پیدا کرده زیرا شرکتها در حال کاهش کارکنان و محدود کردن سرمایه گذاری فناوری هستند.
شرکت تحقیقاتی گارتنر پیش بینی کرده است فروش جهانی رایانه شخصی در سه ماهه سوم، تقریبا ۲۰ درصد کاهش پیدا می‌کند که بزرگترین کاهش از زمان آغاز رصد این آمار در اواسط دهه ۱۹۹۰ است. شرکت دِل که ۵۵ درصد درآمدش از فروش رایانه شخصی است، روز دوشنبه چشم انداز ضعیفی از سه ماهه جاری ترسیم و اعلام کرد بعضی از مشتریان خرید در کوتاه مدت را متوقف کرده اند.
لورس گفت: هیولت پاکارد برای مدیریت هزینه‌ها، حداکثر ۱۰ درصد از ۶۱ هزار کارمندی که در سطح جهانی دارد را ظرف سه سال آینده تعدیل خواهد کرد.
طبق بیانیه هیولت پاکارد، این شرکت یک میلیارد دلار هزینه بازسازی خواهد داشت و حدود ۶۰ درصد این هزینه در سال مالی ۲۰۲۳ خواهد بود که ماه جاری آغاز شد. برنامه هیولت پاکارد صرفه جویی سالانه ۱.۴ میلیارد دلار تا پایان سال مالی ۲۰۲۵ است.
ارزش سهام هیولت پاکارد روز سه شنبه حدود یک درصد رشد کرد و در ۲۹.۳۸ دلار بسته شد. ارزش سهام این شرکت امسال ۲۲ درصد افت کرده است.
شرکت‌های فناوری متعدد طی هفته‌های اخیر برنامه کاهش کارکنانشان را اعلام کرده اند. متا پلتفرمز و آمازون هر کدام حذف حدود ۱۰ هزار موقعیت شغلی را آغاز کرده اند و توییتر بیش از نیمی از ۷۵۰۰ کارمندش را اخراج کرده است. شرکت سخت افزاری "سیگیت تکنولوژی هولدینگز" حذف حدود ۳۰۰۰ موقعیت شغلی را اعلام کرده است و "سیسکو سیستمز" هفته گذشته اعلام کرد قصد دارد شمار نامشخصی از موقعیت‌های شغلی را حذف کرده و دفاترش را تعطیل کند.
هیولت پاکارد که چاپگر هم تولید می‌کند، به دنبال سرمایه گذاری در خطوط جدید کسب و کار مانند خدمات اشتراکی است. لورس گفت: این شرکت اشتراکهای جوهر عرضه می‌کند و برنامه‌های عرضه محصولات دیگر مانند کاغذ چاپگر و رایانه را بررسی خواهد کرد.
بر اساس گزارش بلومبرگ، درآمد سه ماهه چهارم مالی هیولت پاکارد، ۱۱ درصد کاهش یافت و به ۱۴.۸ میلیارد دلار رسید که اندکی بهتر از انتظار تحلیلگران بود. سود ناخالص این شرکت ۸۵ سنت به ازای هر سهم بود که بالاتر از برآوردها بود.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
کشتی آرای: سکه ۴۰۰ هزار تومان ارزان شد
:: فناوری اطلاعات ::
از آیفون ۱۵ چه می‌دانیم؟
:: روی خط جوانی ::
هدیه‌های سمی زوجین!
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
آخر سریال بی همگان چه می شود
:: حوادث ::
قتل؛ پایان عشق‌ممنوعه مردمتاهل

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار