پنجشنبه 10 آذر 1401

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات وقوع اعتراضات خشونت آمیز در بزرگترین کارخانه تولید آیفون

 
 

چهارشنبه 2 آذر 1401

وقوع اعتراضات خشونت آمیز در بزرگترین کارخانه تولید آیفون

 
 

صدها کارگر در بزرگترین کارخانه تولید آیفون اپل در چین با گذشت بیش از یک ماه از تحمل محدودیت‌های سخت‌گیرانه کرونایی، با پرسنل امنیتی درگیر شدند.

ویدئوهایی که توسط شاهدان عینی این اعتراضات ارسال شده است، نشان می‌دهد کارکنان کارخانه گروه فاکسکان تکنولوژی در ساعات اولیه روز چهارشنبه از خوابگاه‌هایشان خارج شدند و با ماموران ملبس به لباس ایزوله سفید درگیر شدند.
به گفته شاهدی که مایل نبود نامش فاش شود، این اعتراض شب گذشته بر سر دستمزد معوق و نگرانی از شیوع بیماری آغاز شد. چندین کارگر مجروح شدند و پلیس ضد شورش برای برقراری نظم وارد محل شد.
در ویدئویی، کارگران خشمگین، یک مدیر را در سالن کنفرانس دوره کرده و مشغول ابراز نارضایتی و پرسش درباره نتایج تست کرونای خود هستند.
بروز این خشونت بی‌سابقه در کارخانه واقع در شهر ژنگژو، منعکس کننده افزایش تنش‌ها از زمان آغاز قرنطینه در اکتبر است. بسیاری از کارکنان این کارخانه که به آیفون سیتی معروف است و بیش از ۲۰۰ هزار کارگر دارد، ایزوله شده و مجبور شده‌اند با غذا و داروی اندکی گذران کنند.
بسیاری از کارگران ماه گذشته پای پیاده از این کارخانه فرار کردند. به نظر می‌رسید دولت محلی و فاکسکان با قول دستمزد بالا و جذب کارگران جدید و وعده شرایط کاری بهتر، طی هفته‌های گذشته وضعیت را تحت کنترل درآورده‌اند.
اما درگیری روز چهارشنبه نشان داد که این طور نیست و بار دیگر پیامد سیاست کووید صفر شی جین پینگ، رئیس جمهور چین را بارز کرد که به قرنطینه فوری برای مهار بیماری کووید ۱۹ در هر نقطه ای که مشاهده می‌شود، متکی است؛ سیاستی که باعث کندی رشد اقتصادی و مختل شدن زنجیره تامین جهانی شده است. پکن اخیرا دستورالعمل‌های جدیدی را صادر کرده و به مقامات دستور داده است اختلالات را به حداقل رسانده و از کنترل‌های هدفمندتری استفاده کنند اما افزایش موارد ابتلا در شهرهای بزرگ، مقامات محلی را ناچار کرده است دوباره به محدودیتهای سخت گیرانه متوسل شوند.
خشونت بر سر محدودیت‌های کرونایی گاه و بیگاه در چین بروز می‌کند. صدها کارگر کارخانه کوانتا کامپیوتر در شانگهای پس از این که به مدت چند ماه قادر به تماس با دنیای خارج نبودند، در ماه مه با پرسنل امنیتی درگیر شدند. اعتراضات در منطقه تحت قرنطینه گوانگ دونگ که قطب تولید صنعتی جنوبی است، مشاهده شده است.
بر اساس گزارش بلومبرگ، وضعیت فاکسکان یک یادآوری دیگر از خطر وابستگی اپل به ماشین تولید وسیعی است که در چین متمرکز شده است. ژنگژو مهمترین پایگاه تولید اپل است و چهار گوشی از هر پنچ گوشی جدید اپل در این کارخانه تولید می‌شود. اپل ماه جاری هشدار داد عرضه جدیدترین مدلهای گران قیمت آیفون کمتر از پیش بینی قبلی خواهد بود.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
کشتی آرای: سکه ۴۰۰ هزار تومان ارزان شد
:: فناوری اطلاعات ::
از آیفون ۱۵ چه می‌دانیم؟
:: روی خط جوانی ::
هدیه‌های سمی زوجین!
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
آخر سریال بی همگان چه می شود
:: حوادث ::
قتل؛ پایان عشق‌ممنوعه مردمتاهل

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار