دوشنبه 4 تير 1403

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی به مناسبت ساگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران؛ در سوگ آفتاب ...

 
 

شنبه 13 خرداد 1402

به مناسبت ساگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران؛ در سوگ آفتاب ...

 
 

عطنا - ۱۴ خرداد ۱۳۶۸، مردی از تبار انبیاء و دیار رسولان ، پس از عمری جهاد علمی و مبارزه عملی با استعمار خارجی و استثمار داخلی با حمایت قاطع مردم ایران ، اولین نظام حکمرانی اسلامی را در قالب نظام جمهوری اسلامی ایران برپا نمود. کسانی مانند بنده که آن روزها را تجربه کرده اند، می دانند،سقوط شاه و اضمحلال رژیم موروثی شاهنشاهی حتی در تصور و در اذهان هم کاملا غیر قابل ممکن بود ، چه رسد به دست یک روحانی که مدرس و استاد حوزه علمیه قم و ناشناخته بود و آن روزها مشهور به آقا روح الله بود .

ابوالقاسم فاتحی دهاقانی- ۱۴ خرداد ۱۳۶۸، مردی از تبار انبیاء و دیار رسولان ، پس از عمری جهاد علمی و مبارزه عملی با استعمار خارجی و استثمار داخلی با حمایت قاطع مردم ایران ، اولین نظام حکمرانی اسلامی را در قالب نظام جمهوری اسلامی ایران برپا نمود. کسانی مانند بنده که آن روزها را تجربه کرده اند، می دانند،سقوط شاه و اضمحلال رژیم موروثی شاهنشاهی حتی در تصور و در اذهان هم کاملا غیر قابل ممکن بود ، چه رسد به دست یک روحانی که مدرس و استاد حوزه علمیه قم و ناشناخته بود و آن روزها مشهور به آقا روح الله بود .
آری ، امروز ما در ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ هستیم و میخواهیم پس از گذشت ۳۴ سال از مهاجرت همیشگی مردی از نسل روحانیت شیعه سخن بگوییم که به تنهایی وارث رسالت سنگین سلسله انبیاء از آدم تا خاتم و اوصیای الهی از اولین آنان ، امیرالمؤمنین علی علیه السلام تا آخرین آنان ، امام زمان بود .حتی سخن گفتن و نوشتن از رفتن و نبودن این رادمرد تاریخ جهان تشیع و بلکه رهبر، همه مستضعفان جهان امروز هم پس از ۳۴ سال سنگین است. مردی که با آمدنش ، حق آمد و باطل رفت . انقلاب اسلامی مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی ایران آمد و شاه و نظام شاهنشاهی ۲۵۰۰ ساله رفت. رژیمی که تمام عیار دست نشانده آمریکا و غرب بود و همه ی جهان غرب و نظام سرمایه داری و نفاق داخلی و خارجی یکپارچه و تمام قد از آن رژیم دفاع می کرد. اما این آقا سید روح الله بود که یکه و تنها اما فقط و فقط برای خدا با چراغ علم و دانش و عقل، مشعل فروزان مبارزه با شاه و آمریکا و رژیم کودک کش اسرائیل را به دست داشت و همگان دیدیم که خداوند آن مرد تنها را امام و پیشوای مسلمانان و شیعیان و محرومان جهان قرار داد و پرچمش را بر همه ی پرچم های کفر و نفاق و شرک بالا تر برافراشت و پیروز میدان شد.
اگر قیام برای خدا باشد ، دست خدا هم همراهی می کند و اگر دست خدا که بالاتر از همه‌ی دست ها و همه ی قدرت ها است ، همراهی کند ، نتیجه آن ، این می شود که نهضت ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ را نا باورانه به انقلاب اسلامی ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ تبدیل می کند و از آن مهم تر پس از حدود ۴۵ سال انقلاب و نظام نو پا را که برای نابودی آن شرق و غرب و ارتجاع منطقه از داخل و خارج همه و همه دست به دست هم داده بودند و اکنون نیز داده اند که از بین ببرند را حفط می کند و در منطقه سروری و در جهان عظمت و بزرگی می بخشد. وقتی انگیزه ، رفتار ، گفتار ، نوشتن و حتی نفس کشیدن خمینی برای خدا شد ، خداوند هم با همه جنود و سربازانش از خمینی و انقلاب خمینی و مردم خمینی تمام قد دفاع می کند.
اگر هر فرد منصف شرارت ها، جنگ ها و تحریم ها و تحریف هایی که در این ۴۵ ساله توسط نظام سلطه جهانی غرب به رهبری آمریکا و حامیانش بر علیه نهالی نوپا بنام انقلاب‌ اسلامی را فقط روزشماری کند ، به عمق کار خمینی و نهضت خمینی و انقلاب خمینی و انقلاب مردم ایران پی می برد.
و اما امروز که در آستانه سالروز رحلت آن ذخیره الهی برای مردم ایران هستیم، همگان در برابر میراث امام خمینی که بی شک نظام جمهوری اسلامی ایران است، چه وظیفه ای داریم‌؟ فرقی هم نمی کند که مرد باشیم یا زن ، روشنفکر باشیم یا نباشیم ، استاد دانشگاه باشیم یا دانشجو، شهری باشیم یا روستایی ، غنی باشیم یا فقیر، اصلاح طلب باشیم یا اصول گرا ، مسئول و مدیر باشیم یا نباشیم‌، امروز بی شک* کلکم را و کلکم مسئول * وظیفه همه ما حفظ و پاسداری از نظام و رهبری و دفاع از کیان جمهوری اسلامي ايران است که بنا بر قول امام خمینی ، حفظ نظام از نماز و روزه واجب تر است. چرا که اگر نظام آسیب ببیند دیگر نماز و روزه و حج و جهاد و عدالت و ... هیج یک اقامه نمی شود اگر چه ممکنه مانند زمان شاه نماز خوانده شود و روزه هم گرفته شود. امروز تمام کفر با تمام اسلام در نبردی ترکیبی، و همه جانبه و شبانه روزی رو در رو قرار گرفته است. امروز جنگ شناختی و جنگ نرم تحریف و نبرد استحاله حق و مظلوم نمایی باطل به کمک‌ شبکه های اجتماعی و فضای مجازی از درون خانواده ها تا کف خیابان ها جهان ذهنی و جهان اجتماعی نسل جوان ما را درگیر کرده است.
هدف هم هدف قدیمی و دیروزی است ، مبارزه با خمینی و انقلاب و نظامش، مبارزه با فرهنگ و هویت ایرانیان کسانی که به گواهی تاریخ هیچ گاه در برابر ستم ستمگران سر خم نکردند. هدف ، تضعیف نظام‌ جمهوری اسلامی ایران و مردم و رهبری مقتدر و حکیم و مظلوم آن است، هدف چپاول دوباره نفت و گاز ومنابع زیر زمینی و هدف تحقیر دوباره مردم ایران است، اما با دستکش های مخملی و گل رز ، با شعار زن ، زندگی ، آزادی.
به هوش باشیم که عزت ، قدرت ، فرهنگ و هویت و صلابت خود را با آب نباتی همچون کودکان معاوضه نکنیم که اگر کوتاهی کنبم و خدای نخواسته در گرداب تفرقه و دو دستگی و خشونت اجتماعی و بی تفاوتی اجتماعی گرفتار شویم از جهنم سوزان نکبت و خواری و تحقیر سر در می اوریم،
حمایت با صلابت از رهبری عزیر و از پرچم و آب وخاک ایران و دفاع از نظام امروز ، رسالتی زینبی است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
چه زمانی برای اولین بار بگوییم "دوستت دارم"
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قلم مقدس به‌دنبال معرفی اسوه برای نسل خبرنگاران است
:: حوادث ::
قتل زن تهرانی در حمام خانه اش / شوهرش تصمیم به مثله کردن جسد داشت که پشیمان شد!

يادداشت
:: اجتماعی ::
استان مرکزی در انتظار مدیران کارآمد و انقلابی

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار