دوشنبه 29 شهريور 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری چین یک ماهواره دیدبانی زمین پرتاب کرد

 
 

شنبه 9 مرداد 1400

چین یک ماهواره دیدبانی زمین پرتاب کرد

 
 

شرکت علوم فضایی و فناوری چین اعلام کرد این کشور یک ماهواره دیدبانی زمین موسوم به "Tianhui ۱-۰۴" را پنج شنبه ۲۹ ژوئیه از مرکز پرتاب ماهواره جیوچوان در شمال غربی بیابان گبی پرتاب کرد.

این شرکت فضایی دولتی اعلام کرد ماهواره "Tianhui ۱-۰۴ " سوار بر موشک "لانگ مارچ 2D" ساعت ۱۲:۰۱ بعد از ظهر به وقت محلی روز پنجشنبه پرتاب شد و این سیصد و هشتادو یکمین پرتاب موشک سری لانگ مارچ بود.
این ماهواره توسط شرکت "ایراسپیس دونگ فانگ هونگ"(Aerospace Dongfanghong) که شرکت تابعه آکادمی فناوری فضایی چین است، توسعه یافته و برای انجام آزمایشات علمی، بررسی منابع زمین و نقشه برداری زمین مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
اولین ماهواره از مجموعه Tianhui ۱ ، ماهواره Tianhui ۱-۰۱ بود که در ماه اوت سال ۲۰۱۰ به فضا پرتاب شد. در حال حاضر هر چهار ماهواره این مجموعه به مدار پرتاب شده‌اند.
موشک لانگ مارچ 2D که توسط آکادمی فناوری پروازهای فضایی شانگهای توسعه یافته است، دارای وزن ۳۰۰ تن است و قادر است چندین ماهواره را به مدارهای مختلف منتقل کند. این موشک همچنین ظرفیت بارگیری تا ۱.۲ تن به مدار خورشید آهنگ معمول با ارتفاع ۷۰۰ کیلومتری را دارد که اغلب از آن برای ماهواره‌های آب و هوا یا سنجش از دور استفاده می‌شود.
شرکت علوم فضایی و فناوری چین در ابتدای سال جاری میلادی اعلام کرد که قصد دارد امسال بیش از ۴۰ ماموریت پرتاب انجام دهد و مهمترین آنها پرتاب‌هایی هستند که فضانوردان چینی را برای ساخت ایستگاه فضایی این کشور به فضا می‌فرستند.
چندی پیش سه فضانورد چینی به نام‌های نی هایشنگ(Nie Haisheng)، لیو بومینگ(Liu Boming) و تانگ هونگبو(Tang Hongbo)به فضا رفتند.
چین این سه فضانورد را به سمت ماژول ایستگاه فضایی "تیانه"(Tianhe) فرستاد و قرار است آنها به مدت سه ماه در این ماژول ایستگاه فضایی بمانند و انواع آزمایشات و فعالیت‌های نگهداری را انجام دهند.
تیانه یکی از سه بخش اصلی اولین ایستگاه فضایی توسعه‌ یافته چین است که با ایستگاه فضایی بین‌المللی رقابت می‌کند.
ایستگاه فضایی چین حداقل ۱۰ سال در فضا خواهد ماند، در حالی که انتظار می‌رود ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال ۲۰۳۰ به فعالیت خود پایان دهد.
چین قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ به یک قدرت اصلی فضایی تبدیل شود تا با رقبای خود از جمله ایالات متحده، روسیه و آژانس فضایی اروپا همگام شود و پیشرفته‌ترین ایستگاه فضایی را که به دور زمین می‌چرخد، ​​ایجاد کند.
چین می‌خواهد تا پایان سال بعد ایستگاه فضایی خود را کامل کند و از آن برای انجام آزمایش‌های علمی در شرایط بی‌وزنی استفاده کند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
یارانه نقدی مرداد ماه امشب واریز می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
هواوی برای خرید تراشه خودرو مجوز گرفت
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کریستیانو رونالدو به رکورد علی دایی رسید
:: فرهنگ و هنر ::
ترس‌ها و خطرهای بدلکاری بعد از پیمان ابدی و ارشا اقدسی
:: حوادث ::
شوهرعمه قاتل از چوبه دار نجات یافت

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار