دوشنبه 31 خرداد 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی واکسیناسیون کامل بالغین و گروه‌های پرخطر تا دی انجام می‌شود

 
 

دوشنبه 17 خرداد 1400

واکسیناسیون کامل بالغین و گروه‌های پرخطر تا دی انجام می‌شود

 
 

رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با بیان اینکه در آذر و دی واکسیناسیون کامل برای گروه‌های پرخطر و بالغین انجام می شود، گفت: زیرساختهای تولید این واکسنها توسط تولیدکنندگان ایرانی فراهم می شود.

دکتر مصطفی قانعی با بیان اینکه از مهرماه امسال، بسیاری از واکسن‌ها را در کشور به صورت موجود داریم، گفت: از همین خردادماه، تولید واکسن آغاز می‌شود و به بازار می‌رسد که در صف مقدم تولید این واکسن‌ها «کووایران» و واکسن پاستور هستند.
وی با بیان اینکه همچنین به ترتیب سایر تولیدکننده‌های ایرانی واکسن نیز به این پروسه اضافه می‌شوند، گفت: پس خردادماه ورودی واکسن است زیرا در دنیا هم در این زمان واکسنی برای فروش به کشور ما وجود ندارد.
به گفته رئیس کمیته مقابله با کرونا، همچنین تا مهرماه این میزان تولیدات واکسن به ۲۵ میلیون دوز در ماه می‌رسد و طی ۶ ماه ۱۵۰ میلیون دوز واکسن خواهیم داشت که بدین واسطه نیاز کشور تامین خواهد شد.
قانعی با بیان اینکه با این اوصاف در آذرماه و دی ماه واکسیناسیون کامل برای گروه‌های پرخطر و بالغین انجام می‌شود، گفت: در راستای تعجیل در تولید واکسن، هر یک از شرکت‌های فناور ایرانی با شرکت‌های تولید کننده واکسن قرارداد منعقد کردند تا زودتر واکسن با زیرساخت‌های موجود به تولید برسد.
رئیس کمیته مقابله با کرونا ادامه داد: برای سرعت کار در زمینه واکسن کرونا با زیرساخت‌های موجود واکسن تولید در پیش گرفته شده است؛ زیرا ما نمی‌توانستیم از صفر شروع کنیم.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پیش از شیوع کرونا قرار بود شهر واکسن راه اندازی شود، آیا شرکت‌های تولیدکننده واکسن کرونا در این شهر واکسن مستقر می‌شوند یا خیر؟، بیان کرد: اندیشه شهر واکسن به خاطر کرونا عملی نشد چون هر یک از شرکت‌های فناور با شرکت‌های تولیدی وارد قرارداد شدند تا سریع‌تر واکسن کرونا را به ثمر برسانند اما در خصوص واکسن‌های دام، طیور و آبزیان می‌توانیم پیش بینی کنیم که تا یک سال آینده چندین زیرساخت بزرگ برای تولیدشان داشته باشیم. قانعی تاکید کرد: می‌توان چنین گفت که چندین شرکت فناور فعال در عرصه کرونا داریم ولی برای تولید سایر واکسن‌ها زیرساخت‌های بزرگی تا یک سال دیگر خواهیم داشت.
وی در خصوص تامین تجهیزات ساخت واکسن کرونا برای تولید کنندگان واکسن در کشور گفت: از قبل چندین شرکت دانش بنیان تولیدکننده تجهیزات فعالیت می‌کردند که شرکت‌های تامین کننده زیرساخت واکسن‌های کرونا نیاز خود را به واسطه این شرکت‌ها رفع می‌کردند و در برخی موارد به خرید خارجی روی می‌آوردند.
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با بیان اینکه تا آذر و دی ماه واکسیناسیون انجام شده است، ادامه داد: این واکسیناسیون به دلیل ایجاد زیرساخت توسط تولیدکننده واکسن و داروی فعال در گذشته برای شرکت‌های فناور موجود است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
واریز یارانه در حاشیه وعده‌های میلیونی
:: فناوری اطلاعات ::
اپ‌های پیش‌نصب‌شده سامسونگ گوشی‌ها را مستعد هک شدن می‌کنند
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کی‌روش جدی‌ترین گزینه برای جایگزینی کاتانچ در نیمکت عراق
:: فرهنگ و هنر ::
داریوش مهرجویی نشان‌دار شد
:: حوادث ::
لباس های خونین، تنها سرنخ از زن ناپدید شده

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار