دوشنبه 31 خرداد 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی افزایش تکراری سفرهای مردم در ممنوعیت‌های کرونایی

 
 

جمعه 14 خرداد 1400

افزایش تکراری سفرهای مردم در ممنوعیت‌های کرونایی

 
 


آمارها نشان می دهد که در هفته ای که گذشت یعنی از شنبه (هشتم خردادماه) تا پنجشنبه (۱۳ خردادماه) ۱۰ میلیون و ۹۹۷ هزار و ۳۰۰ وسیله نقلیه مختلف در محورهای مواصلاتی کشور تردد کرده اند که ۰.۸ درصد نسبت به هفته قبل از آن رشد داشته است.

در شرایطی که ممنوعیت‌های تردد در روزهای پایانی هفته جاری اعمال شده، آمارهای رسمی نشان می دهد که سفرهای جاده‌ای مردم روند افزایشی نسبت به هفته گذشته تجربه کرده است و مشخص نیست که این ممنوعیت ها چگونه اعمال می شود؟
در پی اعلام ممنوعیت‌های جدید برای سفرهای بین استانی که براساس آن از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه هفته گذشته (دوازدهم خردادماه) تا ساعت ۱۲ ظهر دوشنبه ( ۱۷ خردادماه) اعلام شده بود، انتظار می‌رفت که سفرهای بین استانی روند کاهشی نسبت به تعطیلات گذشته و هفته های گذشته داشته باشد، اما به نظر می‌رسد این اتفاق رخ نداده است یا دست کم آن طور که باید با کاهش تردد مواجه نبودیم.
البته آمارهای رسمی تردد انواع وسائل نقلیه در هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن نشان می دهد که در دو روز گذشته میزان ترددها نسبت به هفته قبل از آن کاهش نسبی پیدا کرده است، اما در مجموع وضعیت ترددها حدود یک درصد افزایش در هفته گذشته نسبت به هفته نخست خردادماه داشته است.
آمارها نشان می دهد که در هفته ای که گذشت یعنی از شنبه (هشتم خردادماه) تا پنجشنبه (۱۳ خردادماه) ۱۰ میلیون و ۹۹۷ هزار و ۳۰۰ وسیله نقلیه مختلف در محورهای مواصلاتی کشور تردد کرده اند که ۰.۸ درصد نسبت به هفته قبل از آن رشد داشته است. جالب‌تر اینکه در روزهای ابتدایی اعمال ممنوعیت تردد یعنی چهارشنبه و پنج شنبه هفته گذشته وضعیت سفرهای جاده ای نسبت به روزهای مشابه هفته قبل از آن به ترتیب ۴.۳ و ۱۰.۲ درصد کاهش پیدا کرده اند.
اما دیگر روزهای هفته گذشته یعنی شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه افزایش سفرهای جاده ای و وسائل نقلیه مختلف در جاده های کشور شاهد بودیم؛ به طوری که در روزهای مورد اشاره به ترتیب ۲.۸ درصد، ۴.۵ درصد، ۵.۹ درصد و هفت درصد افزایش تردد در جاده های کشور و محورهای مواصلاتی رخ داده است که این آمارها نشان می‌دهد مردم قبل از اعمال محدودیت ها دوباره به مسافرت پرداختند و در روزهای پایانی اعمال محدودیت قصد بازگشت به استان های خود دارند.
کما اینکه در آخرین ممنوعیت‌های تردد اعلام شده در اردیبهشت امسال نیز همین اتفاق افتاد و در روزهای قبل و بعد از ممنوعیت شاهد هجوم مردم به جاده های کشور در مسیر رفت و برگشت سفرهای آنها بودیم.
البته اطلاعات دریافت شده خبرنگار ایسنا، نشان می دهد که در دو روز گذشته به ویژه در محورهای شمالی کشور به ویژه آزادراه تهران - شمال، محور چالوس، محور هراز و فیروزکوه و آزادراه تهران - البرز و قزوین ممنوعیت های تردد بیشتر از گذشته کنترل شده اند و پلیس از این ترددها جلوگیری کرده است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
واریز یارانه در حاشیه وعده‌های میلیونی
:: فناوری اطلاعات ::
اپ‌های پیش‌نصب‌شده سامسونگ گوشی‌ها را مستعد هک شدن می‌کنند
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کی‌روش جدی‌ترین گزینه برای جایگزینی کاتانچ در نیمکت عراق
:: فرهنگ و هنر ::
داریوش مهرجویی نشان‌دار شد
:: حوادث ::
لباس های خونین، تنها سرنخ از زن ناپدید شده

يادداشت
:: اجتماعی ::
حلقه مشاورین رئیسی در انتخابات 1400 چه کسانی هستند؟

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار