سه شنبه 12 اسفند 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی گوشه و کنار IT به احتمال ۶۰ درصد استارشیپ SN۱۰ با موفقیت فرود خواهد آمد

 
 

سه شنبه 28 بهمن 1399

به احتمال ۶۰ درصد استارشیپ SN۱۰ با موفقیت فرود خواهد آمد

 
 

اسپیس‌ایکس(SpaceX) این هفته بعد از آن که دو ماموریت قبلی استارشیپ‌ها به انفجار ختم شد آخرین نمونه از موشک‌های استارشیپ خود را آزمایش می‌کند.

استارشیپ SN۱۰ که بر روی توانایی فرودش کار شده و آن را بهبود بخشیده‌اند از تاسیسات اسپیس‌ایکس در بوکاچیکا تگزاس به فضا خواهد رفت.
ایلان ماسک (Elon Musk) مدیرعامل اسپیس‌ایکس می‌گوید: ارتقای توانایی فرود SN۱۰ به آن این امکان را می‌دهد که به احتمال ۶۰ درصد فرودی موفقیت آمیز داشته باشد.
پرواز در ارتفاع زیاد موشک‌های SN۸ و SN۹ موفقیت آمیز بود اما پایان سفر آن‌ها فاجعه‌بار شد.
هردوی این موشک‌ها نشان دادند که اسپیس‌ایکس می‌تواند موشک‌ها را تا ارتفاعی بیش از ۱۰ کیلومتر بالا بفرستد پیش از آن که برای یک فرود آیرودینامیکی کنترل شده تغییر جهت بدهند. هردوی آن‌ها مانور پیچیده چرخش برای فرود را انجام دادند اما هیچ‌کدام موفق به اتمام آن نشدند.
شرکت اسپیس‌ایکس پس از ماموریت SN۹ گفت: این آزمایش‌ها همگی برای بهبود دانسته‌های ما و توسعه‌ی سیستم حمل و نقل فضایی چندبار مصرف است که بتواند انسان‌ها و محموله‌ها را به سفرهای بین سیاره‌ای طولانی مدت ببرد و به انسان در بازگشت به ماه و سفر به مریخ و فراتر از آن کمک کند.
این آزمایش تنها دو هفته بعد از آزمایش استارشیپ SN۹ و کمتر از ۱۰ هفته پس از آزمایش استارشیپ SN۸ انجام خواهد گرفت.
این آزمایش‌ها زمانی سرعت گرفت که ایلان ماسک به کارمندان اسپیس‌ایکس گفت که توسعه‌ی فضاپیماهای مربوط به مریخ را در اولویت سایر ماموریت‌ها مثل استارلینک قرار دهند.
این میلیاردر امیدوار است بتواند اولین انسان را در اوایل سال ۲۰۲۴ توسط موشک استارشیپ به مریخ بفرستد و همچنین امیدوار است بتواند با تولید انبوه در این صنعت راهی امن برای رفت آمد بین دو سیاره ایجاد کند.
اگر این آزمایش‌ها موفیت آمیز باشند و سرمایه کافی وجود داشته باشد اسپیس‌ایکس می‌تواند سالانه ۱۰۰ استارشیپ تولید کند و در طول دهه‌ی آینده نسل بعدی موشک‌ها را با هزاران موشک تشکیل دهد.
ماسک بارها در مورد علاقه اش به سفر به مریخ صحبت کرده و همچنین دوست دارد تا برای اطمینان از بقای بشر یک جامعه در این سیاره‌ی سرخ تشکیل دهد.
اسپیس‌ایکس هنوز تاریخ دقیق پرتاب SN۱۰ را اعلام نکرده است اما آزمایش‌های قبلی به دلایل جوی و موضوعاتی مربوط به سازمان هوانوردی فدرال به تاخیر افتاده بودند.
راه‌های منتهی به شهر کمرون هنوز بسته نشده‌اند زیرا پیش از آن اسپیس‌ایکس باید آزمایشی ثابت بر روی موتورهای رپتور موشکش انجام دهد.
به گفته‌ی "Nasa Space Flight" استارشیپ SN۱۱ در حال ساخته شدن است و ساخت این نمونه‌های اولیه حداقل تا SN۱۸ پیش خواهد رفت.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
یارانه نقدی دی؛ امشب واریز می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
کاهش درد با کمک واقعیت مجازی!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
قوچان نژاد: کارم با کی روش به لجبازی کشید
:: فرهنگ و هنر ::
جراحی سخت نفیسه روشن
:: حوادث ::
معمای جسد مردی در ساک بزرگ

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار