پنجشنبه 10 آذر 1401

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری ابداع بلندگوهای "نامرئی" برای خودروها

 
 

سه شنبه 1 آذر 1401

ابداع بلندگوهای "نامرئی" برای خودروها

 
 

شرکت ال‌جی اقدام به ساخت بلندگوهای ارتعاشی کرده است که می‌توانند به صورت کم حجم و به نوعی نامرئی در خودروها کار گذاشته شوند و صدای سه بعدی همه‌جانبه را پخش کنند.

نصب یک سیستم صوتی مناسب در خودرو می‌تواند فضای قابل‌توجهی را اشغال کند. اکنون فناوری جدید شرکت کره‌ای ال‌جی جایگزینی باریک و سبک را ابداع کرده است که پخش صوتی همه‌جانبه را از پنل‌های تخت ارتعاشی کوچک نوید می‌دهد.
یئو چون-هو از بخش LG Display در شرکت ال‌جی می‌گوید: ما بلندگوهای رایج سنگین و حجیم را با استفاده از فناوری پیشرفته خود برای استفاده از فضا، طراحی و عوامل سازگار با محیط زیست به یک راه حل پخش صدای "نامرئی" با کیفیت بالا تبدیل کرده‌ایم و تجربه صوتی در سطح جدیدی ارائه کرده‌ایم که قبلاً امکان پذیر نبوده است.
ابعاد این پنل ارتعاشی ۱۵۰ در ۹۰ میلی‌متر است که با همکاری ال‌جی با یک شرکت صوتی جهانی ناشناس توسعه داده شده و ضخامت آن تنها ۲.۵ میلی‌متر است و در عین حال ۴۰ گرم وزن دارد.
به گفته ال‌جی، این بلندگو ۹۰ درصد نازک‌تر و ۷۰ درصد سبک‌تر از بلندگوهای سنتی است که در حال حاضر سیستم‌های صوتی خودروها را پشتیبانی می‌کنند.
بنابراین در این بلندگو با توجه به ابعاد آن، اجزایی مانند سیم‌پیچ‌ها و آهنرباها را پیدا نخواهیم کرد که آن را حجیم کنند. در عوض، فناوری محرک با ارتعاش پنل‌ها، تجربه صدای همه‌جانبه و غوطه‌وری غنی و سه بعدی را ایجاد می‌کند.
گفته می‌شود که این فناوری را می‌توان در داشبورد، سقف، ستون و پشت سری صندلی خودرو تعبیه کرد تا صدای باکیفیتی را در کل فضای داخلی خودرو ارائه کند. این فناوری در عین حال که استفاده از عناصر کمیاب مانند نئودیمیم را کنار می‌گذارد، فضای داخل خودرو را برای خودروسازان آزاد می‌کند تا از آن برای چیزهای دیگر استفاده کنند و به لطف نداشتن توری روی بلندگو، زیبایی بیشتری ایجاد می‌کند.
ال‌جی قصد دارد این فناوری را در نیمه اول سال ۲۰۲۳ تجاری‌سازی کند و در نمایشگاه CES ۲۰۲۳ در ژانویه، نمونه‌هایی را به ‌عنوان آن چه برای خودروهای جدید در راه است، به نمایش خواهد گذاشت.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
کشتی آرای: سکه ۴۰۰ هزار تومان ارزان شد
:: فناوری اطلاعات ::
از آیفون ۱۵ چه می‌دانیم؟
:: روی خط جوانی ::
هدیه‌های سمی زوجین!
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
آخر سریال بی همگان چه می شود
:: حوادث ::
قتل؛ پایان عشق‌ممنوعه مردمتاهل

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار