پنجشنبه 10 آذر 1401

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی جهان گزارش جدید سنا از منشأ کرونا؛ به احتمال فراوان کووید-۱۹ ساخته آزمایشگاهی در چین است

 
 

روزیاتو , شنبه 7 آبان 1401

گزارش جدید سنا از منشأ کرونا؛ به احتمال فراوان کووید-۱۹ ساخته آزمایشگاهی در چین است

 
 

-بر اساس تحقیق صورت گرفته از سوی سنای آمریکا درباره ی منشأ کرونا، این ویروس به احتمال زیاد از آزمایشگاهی در چین به بیرون درز یافته است.

گلریز برهمند-بر اساس تحقیق صورت گرفته از سوی سنای آمریکا درباره ی منشأ کرونا، این ویروس به احتمال زیاد از آزمایشگاهی در چین به بیرون درز یافته است.
این گزارش که توسط اعضای جمهوری خواه کمیته ی بهداشت مجلس سنا منتشر شده می گوید شواهد کافی در اثبات نظریه ی انتقال کرونا از حیوان به انسان وجود ندارد و از مؤسسه ویروس شناسی ووهان ِ چین به عنوان منشأ احتمالی این ویروس نام برده است.
در این گزارش آمده که بررسی های انجام شده بر روی اطلاعاتی که در دسترس عموم قرار گرفته است، نشان می دهد همه گیری کرونا به احتمال زیاد در اثر وقوع یک حادثه در حین انجام یک پژوهش به وجود آمده است.
هم چنین در این گزارش آمده که ممکن است با انتشار اطلاعاتی جدید، این ارزیابی دستخوش تغییر شود، با این حال، نظریه ی حیوانی و طبیعی بودن منشأ کرونا دیگر شایستگی تردید یا محتمل شمردن را ندارد.
به گفته ی جمهوری خواهان کمیته ی بهداشت مجلس سنا، در مؤسسه ویروس شناسی ووهان تحقیقات پرریسکی درباره ی ویروس کرونا در حال انجام بوده و شواهد به دست آمده از وجود مشکلات زیست ایمنی مداوم در این آزمایشگاه، آن ها را به این نتیجه رسانده که این ویروس از این آزمایشگاه به بیرون درز یافته است.
این کمیته پی برده مؤسسه ویروس شناسی ووهان پیش از آغاز همه گیری اقدام به خریداری تجهیزات متعددی از جمله یک سیستم ضدعفونی کننده ی هوا کرده بود، امری که نشان می دهد این آزمایشگاه مشکلاتی در رابطه با ویروس های هوابرد پیدا کرده بود. این کمیته همچنین به شواهدی دال بر کمبود دیگر تجهیزات ایمنی در این آزمایشگاه دست یافته است. بر اساس این گزارش، نمونه ویروس های کرونای جمع آوری شده از خفاش ها توسط محققان مؤسسه ویروس شناسی ووهان، از جهت ژنتیکی شباهتی ۹۶/۸ درصدی به ویروس عامل همه گیری داشتند. به علاوه، این گزارش می گوید محققان این آزمایشگاه بارها بدون استفاده از پوشش های حفاظتی مناسب اقدام به جمع آوری نمونه از خفاش ها کرده بودند. در نتیجه گیری این گزارش آمده که نظریه ی حیوانی بودن منشأ کرونا بعید است، چرا که هنوز هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد، پیش از آغاز همه گیری کرونا در سال ۲۰۱۹، حیوانی به ویروس کووید-۱۹ یا حتی ویروسی نزدیک به آن آلوده شده بود. و با آنکه این گزارش می گوید احتمالاً یک خفاش نعل اسبی منشأ ویروس کرونا بوده، اما روشن نیست که این خفاش چگونه هزاران مایل از جنوب چین را تا شهر ووهان پیموده بود، مگر اینکه توسط محققان ویروس شناس به آنجا آورده شده بود. همچنین در این گزارش آمده که عدم شفافیت دولت چین مانع از دستیابی به یک نتیجه گیری قطعی تر شده است. بر اساس این گزارش، در صورتی که اطلاعات بیشتری در دسترس قرار گیرد، ممکن است در نتایج آن تجدیدنظر شود.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
کشتی آرای: سکه ۴۰۰ هزار تومان ارزان شد
:: فناوری اطلاعات ::
از آیفون ۱۵ چه می‌دانیم؟
:: روی خط جوانی ::
هدیه‌های سمی زوجین!
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
آخر سریال بی همگان چه می شود
:: حوادث ::
قتل؛ پایان عشق‌ممنوعه مردمتاهل

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار